PowerCube H1125 Astra G10 G6405/ 8GB/ SSD 240GB

13.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд: PowerCube
Модел: H1125 Astra G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H410

Процесор

Модел: Intel Pentium Gold
Фамилија: G6405
Фреквенција: 4.1 GHz
Број на јадра: 2 / 4
Кеш меморија: 4 MB Smart cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics 610
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 200W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /