PowerCube H1130 Astra G10 i3-10100F/ 8GB/ SSD 256GB/ 1.0TB/ GeForce GT 1030 2GB

23.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд: PowerCube
Модел: H1130 Astra G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H410

Процесор

Модел: Intel Core i3
Фамилија: i3-10100F
Фреквенција: 3.6 GHz (Turbo:4.3 GHz)
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 6 MB Smart cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1 TB
Капацитет на SSD: SSD 256GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GT 1030
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 2GB GDDR5

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 300W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ