PowerCube H1220 Ceres G9 Athlon 300GE/ 8GB/ SSD 256GB/ RX Vega 3

13.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:H1220 Ceres G9
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:A320

Процесор

Модел:AMD Athlon 300GE
Фамилија:AMD Athlon
Фреквенција:3.4 GHz
Број на јадра:2 / 4
Кеш меморија:4 MB Smart cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256 GB

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Radeon Vega 3
Меморија на графичка картица:

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:230W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ