PowerCube H1245 Ceres G10 Ryzen 5 4650G/ 16GB/ SSD 256GB/ 1.0TB/ RX Vega 7

26.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:H1245 Ceres G10
PN:
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B450

Процесор

Модел:AMD Ryzen 5
Фамилија:Ryzen 5 4650G
Фреквенција:3.70 GHz(up to 4.20GHz)
Број на јадра:6 / 12
Кеш меморија:8 MB

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):1 TB
Капацитет на SSD:256 GB

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Radeon RX Vega 7
Меморија на графичка картица:

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:450W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/
Слушалки:/
Камера:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ