PowerCube O2130 Centurion G10 i3-10105/ 8GB/ NVMe 500GB/ ATX

16.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Description

Бренд: PowerCube
Модел: O2130 Centurion G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H510

Процесор

Модел: Intel Core i3-10105
Фамилија: Core i3
Фреквенција: 3.7 GHz (up to 4.4 GHz)
Број на јадра: 4/8
Кеш меморија: 6 MB Smart cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 500GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 200W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /