PowerCube O2250 Centurion G10 i5-10400/ 16GB/ NVMe 256GB/ 1TB

28.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:O2250 Centurion G10
PN:
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B460

Процесор

Модел:Intel Core i5-10400
Фамилија:i5-10400
Фреквенција:2.9 GHz (up to 4.3 GHz)
Број на јадра:6 / 12
Кеш меморија:12 MB

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:HDD / SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):1.0 TB
Капацитет на SSD:256 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel® UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица:/

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:
Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ