Acer Aspire 5 A515-45-R07Y Ryzen 3 5300U/ 8GB/ SSD 256GB/ 15.6” Full HD

24.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци физички лица, 12 месеци правни лица

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Acer
Модел: Aspire 5 A515-45
PN: NX.A7YEX.00E
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Сива

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Фрекфенција на освежување:

Процесор

Модел: AMD Ryzen 3
Фамилија: Ryzen 3 5300U
Фреквенција: 2.60 GHz up to 3.38 GHz
Број на јадра: 4/8
Кеш меморија: 4MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција):

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: AMD Radeon™ Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 4.2
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:  3 Cell
Капацитет на батеријата (mAh):

Тежина и димензии

Тежина (kg) 1.80
Ширина (mm): 363.4
Длабочина (mm): 250.5
Висина (mm): 17.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ