Препорачано

Acer Aspire 5 A515-45-R07Y Ryzen 3 5300U/ 8GB/ SSD 256GB/ 15.6” Full HD

24.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци физички лица, 12 месеци правни лица

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд:Acer
Модел:Aspire 5 A515-45
PN:NX.A7YEX.00E
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Сива

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:IPS
HD:Full HD
Фрекфенција на освежување:

Процесор

Модел:AMD Ryzen 3
Фамилија:Ryzen 3 5300U
Фреквенција:2.60 GHz up to 3.38 GHz
Број на јадра:4/8
Кеш меморија:4MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256 GB

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:AMD Radeon™ Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:4.2
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (mAh):

Тежина и димензии

Тежина (kg)1.80
Ширина (mm):363.4
Длабочина (mm):250.5
Висина (mm):17.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ