Препорачано

Acer Aspire 7 A715-42G Ryzen 5 5500U/ 16GB/ SSD 512GB/ RTX 3050/ 15.6” Full HD

49.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци физички лица, 12 месеци правни лица

Погледни кошничка

Опис

Бренд:Acer
Модел:Aspire 7 A715-42G
PN:
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Црна

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:IPS
HD:Full HD
Фрекфенција на освежување:144Hz

Процесор

Модел:AMD Ryzen 5
Фамилија:R5 5500U
Фреквенција:2.1GHz up to 4.0GHz
Број на јадра:6/12
Кеш меморија:8MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512 GB

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce RTX 3050
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:4 GB

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:4.2
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (mAh):3220

Тежина и димензии

Тежина (kg)2.15
Ширина (mm):363.4
Длабочина (mm):254.5
Висина (mm):22.90

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ