Acer Nitro VG240Y Full HD 23.8″ IPS Gaming Monitor

Acer Nitro VG240Y Full HD 23.8″ IPS Gaming Monitor

7.690,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Категорија:
  • Опис

Опис

Бренд: Acer
Модел: Nitro VG240Ybmiix
PN: UM.QV0EE.001
Тип на производ: Монитор

Екран

Дијагонала (“): 23.8
Осветлување: 250 cd/m2
Резолуција: 1920 x 1080
Време на реакција: 1ms
HD тип: Full HD
Технологија: IPS
Контраст (типично): 1000:1
Динамичен контраст: 1000000:1
Фреквенција на освежување: 75Hz
Агол на гледање: 178° / 178°
Број на бои: 16.7 M

Мултимедија

Вградени звучници: Да (2 x 2W)
Вградена камера: /

Дизајн

Боја на производот: Црна

Приклучоци

HDMI: 2
VGA: 1
DVI: /
DisplayPort: /
Вграден USB разделник: /
Излез за слушалки:

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: