Acer QG241 Nitro 75Hz/ 1ms/ 24″ Full HD Monitor AMD FreeSync Premium

7.590,00 ден

Категорија

Опис

Бренд: Acer
Модел: QG241 Nitro
PN:
Тип на производ: Монитор

Екран

Дијагонала (“): 24″
Осветлување: 250cd/m²
Резолуција: 1920×1080
Време на реакција: 1 ms
HD тип: FHD
Технологија: VA
Контраст (типично): 1000:1
Динамичен контраст: /
Фреквенција на освежување: 75 Hz
Агол на гледање: 178° vertical
178° horizontal
Број на бои: 16.7 million

Мултимедија

Вградени звучници: /
Вградена камера: /

Дизајн

Боја на производот: Црна

Приклучоци

HDMI: 1
VGA: /
DVI: /
DisplayPort: 1
Вграден USB разделник: 1
Излез за слушалки: 1

Повеќе за производот…