Препорачано

AOC 27″ C27G2ZU Curved Gaming Monitor 240Hz 0.5ms

12.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Опис

Бренд: AOC
Модел: C27G2ZU/BK
PN: /
Тип на производ: Монитор

Екран

Дијагонала (“): 27″
Осветлување: 300 cd/m²
Резолуција: 1920 x 1080
Време на реакција: 0.5ms
HD тип: Full HD
Технологија: VA
Контраст (типично): 3000:1
Динамичен контраст: 80,000,000:1
Фреквенција на освежување: 240Hz
Агол на гледање: 178° vertical
178° horizontal
Број на бои: 16.7 M

Мултимедија

Вградени звучници: Да
Вградена камера: /

Дизајн

Боја на производот: Црна – Црвена

Приклучоци

HDMI: 2
VGA: /
DVI: /
DisplayPort: 1
Вграден USB разделник: Да (4 ports)
Излез за слушалки: Да

Повеќе за производот…