Препорачано

ASUS 24″ VG249Q TUF Gaming IPS 144Hz 1ms FullHD

10.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:ASUS
Модел:VG249Q
PN:/
Тип на производ:Монитор

Екран

Дијагонала (“):24″
Осветлување:250cd/m²
Резолуција:1920×1080
Време на реакција:1ms MPRT
HD тип:Full HD
Технологија:IPS
Контраст (типично):1000:1
Динамичен контраст:/
Фреквенција на освежување:144 Hz
Агол на гледање:178° vertical
178° horizontal
Број на бои:16.7 M

Мултимедија

Вградени звучници: Yes(2Wx2)
Вградена камера:/

Дизајн

Боја на производот:Црна

Приклучоци

HDMI:1
VGA:1
DVI:/
DisplayPort:1
Вграден USB разделник:/
Излез за слушалки:1

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ