Asus TUF Gaming VG279Q3A 27″ 1ms 180Hz FHD IPS Gaming Monitor

11.490,00 ден

Опис

Бренд: Asus
Модел: VG279Q3A
PN: VG279Q3A
Тип на производ: Монитор

Екран

Дијагонала (“): 27″
Осветлување: 250cd/m²
Резолуција: 1920×1080
Време на реакција: 1 ms
HD тип: FHD
Технологија: IPS
Контраст (типично): 1000:1
Динамичен контраст: /
Фреквенција на освежување: 180 Hz
Агол на гледање: 178°/ 178°
Број на бои: 16.7M

Мултимедија

Вградени звучници: /
Вградена камера: /

Дизајн

Боја на производот: Црна

Приклучоци

HDMI: 2
VGA: /
DVI: /
DisplayPort: 1
Вграден USB разделник:
Излез за слушалки: 1

Повеќе за производот…