Combo PowerCube G4230X Chimera G9 SE + ASUS 24” VP249QGR 144Hz IPS

-13%

Combo PowerCube G4230X Chimera G9 SE + ASUS 24” VP249QGR 144Hz IPS

57.480,00 ден 49.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4230X Chimera G9 SE
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: AMD B450

Процесор

Модел: AMD Ryzen 3 3300X
Фамилија: Ryzen 3 3300X
Фреквенција: 3.8 GHz (up to 4.3 GHz)
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD / SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB M.2 SATA

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RX580
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: /

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 85+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

 

Бренд: ASUS
Модел: VP249QGR
PN: /
Тип на производ: Монитор

Екран

Дијагонала (“): 24″
Осветлување: 250 cd/m
Резолуција: 1920 x 1080
Време на реакција: 1ms
HD тип: Full HD
Технологија: IPS
Контраст (типично): 1000:1
Динамичен контраст: 100000000:1
Фреквенција на освежување: 144Hz
Агол на гледање: 178 / 178
Број на бои: 16.7 M

Мултимедија

Вградени звучници: /
Вградена камера: /

Дизајн

Боја на производот: Црна

Приклучоци

HDMI: 1
VGA: /
DVI: 1
DisplayPort: 1
Вграден USB разделник: /
Излез за слушалки: 1

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: