Dell Inspiron 15 3593 i5-1035G1/ 8GB/ 256GB NVMe/ MX230 2GB/ 15.6″ FHD

Препорачано

Dell Inspiron 15 3593 i5-1035G1/ 8GB/ 256GB NVMe/ MX230 2GB/ 15.6″ FHD

34.990,00 ден

Категорија:
  • Опис

Опис

Бренд: Dell
Модел: Inspiron 15 3593
PN: /
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: LED
HD: FHD
Површина на екран: Anti-Glare

Процесор

Модел: Intel Core i5-1035G1
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 1.0GHz up to 3.6 GHz
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 6 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce MX230
Модел на интегрирана графичка картица:  /
Меморија на графичка картица: 2GB

Аудио

Тип на звучници: 1.5W x 2 Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 5.0
3G/4G:: /
Wi-Fi: 1 x 1 AC WiFi
Ethernet LAN: /

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 0 / 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: 0
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Li-ion
Број на келии на батеријата: 3-cell
Капацитет на батеријата (Wh): 30

Тежина и димензии

Тежина: 2.2 kg
Ширина (mm): 378
Длабочина (mm): 260
Висина (mm): 22.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: