Dell Latitude 5430 i7-1255U/ 16GB/ SSD 512GB/ 14″ Full HD

68.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Категорија
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Dell
Модел: Latitude 5430
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Carbon Black

Екран

Дијагонала: 14″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: WVA
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i7
Фамилија: i7-1255U
Фреквенција: 3.5 GHz up to 4.7 GHz
Број на јадра: 10 / 12
Кеш меморија: 12MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel Iris Xe
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 58 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,3 kg
Ширина (mm): 321.4
Длабочина (mm): 212
Висина (mm):

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ