Dell OptiPlex 3080SFF/ i3-10105/ 8GB/ NVMe 256GB/ KB + Mouse/ Windows 10 Professional

35.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:Dell
Модел:OptiPlex 3080 SFF
PN:
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B460

Процесор

Модел:Intel Core i3-10105
Фамилија:Core i3
Фреквенција:3.6GHz (up to 4.3GHz)
Број на јадра:4
Кеш меморија:6 МВ

Меморија

Капацитет (GB):8
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel® UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица:/

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Integrated 10/100/1000 GbE LAN

Напојување

Реална моќност на напојување:200W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:Windows 10 Professional

Додатоци

Тастатура:Да
Глушец:Да

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ