DELL OptiPlex 5070MT i7-9700/ 8GB/ 256GB SSD/ DVDRW/ Win 10 Pro

DELL OptiPlex 5070MT i7-9700/ 8GB/ 256GB SSD/ DVDRW/ Win 10 Pro

51.990,00 ден

Категорија:
  • Опис

Опис

Бренд: DELL
Модел: OptiPlex 5070MT
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Intel H370 Chipset

Процесор

Модел: Intel Core i7-9700
Фамилија: Core i7
Фреквенција: 3.00 GHz
Број на јадра: 8
Кеш меморија: 12 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: M2 SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица:

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD RW

Мрежа

Wi-Fi:
Ethernet LAN: 10/100/1000 Mbps

Напојување

Реална моќност на напојување: 200W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: Win 10 Pro 64bit

Додатоци

Тастатура: Да
Глушец: Да

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: