Dell Vostro 3500 i3-1115G5/ 8GB/ 256GB SSD/ 15.6″ Full HD

27.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд:Dell
Модел:Vostro 3500
PN:/
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Црна

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:WVA
HD:Full HD
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:Intel Core i3
Фамилија: i3-1115G4
Фреквенција:4.1GHz
Број на јадра:4 / 8
Кеш меморија:6 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица:/

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11ac 1×1
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE LAN

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:2
Број на USB 3.0 (3.1 gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):42 Whr

Тежина и димензии

Тежина:1,78 kg
Ширина (mm):363,96
Длабочина (mm):249
Висина (mm): 19

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:Ubuntu

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ