Dell Vostro 3500 i3-1115G5/ 8GB/ 256GB SSD/ 15.6″ Full HD

29.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Dell
Модел: Vostro 3500
PN: /
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: WVA
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i3
Фамилија:  i3-1115G4
Фреквенција: 4.1GHz
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 6 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11ac 1×1
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE LAN

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 2
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 42 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,78 kg
Ширина (mm): 363,96
Длабочина (mm): 249
Висина (mm):  19

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Ubuntu

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ