Dell Vostro 3515 Ryzen 7 3700U/ 8GB/ SSD 512GB/ 15.6″ Full HD

39.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд:Dell
Модел:Vostro 3515
PN:
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Црна

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:WVA
HD:Full HD
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:AMD Ryzen 7
Фамилија:Ryzen 7 3700U
Фреквенција:2.3GHz to 4.0GHz
Број на јадра:4 / 8
Кеш меморија:4 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512 GB PCIe NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:AMD Radeon RX Vega 10 Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:/
Број на USB 3.0 (3.2gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):41 Whr

Тежина и димензии

Тежина:1,70 kg
Ширина (mm):358.50
Длабочина (mm):235.56
Висина (mm):17.50

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ