Dell Vostro 3520 i7-1255U/ 8GB/ SSD 512GB/ 15.6″ IPS 120Hz Full HD

37.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Категории ,

Опис

Бренд: Dell
Модел: Vostro 3520
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Titan Grey Aluminum

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i7
Фамилија: i7-1255U
Фреквенција: 3.5 GHz up to 4.7 GHz
Број на јадра: 10 / 12
Кеш меморија: 12 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD: 512GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: /
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 41 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,66 kg
Ширина (mm): 358.5
Длабочина (mm): 235.56
Висина (mm): 18.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Ubuntu

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер