Dell Vostro 5410 i5-11320H/ 8GB/ SSD 512GB/ GeForce MX 450 2GB/ 14″ Full HD

39.990,00 ден

Гаранција: 36месеци

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Dell
Модел: Vostro 5410
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Black

Екран

Дијагонала: 14″
Резолуција: 1920 x 1080
Екран на допир: /
Тип:
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i5
Фамилија: i5-11320H
Фреквенција: 3.1 GHz up to 4.4 GHz
Број на јадра: 4/ 8
Кеш меморија: 8 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: NVIDIA GeForce MX450 2GB
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 2GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: /
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 41 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,58 kg
Ширина (mm): 329
Длабочина (mm): 240
Висина (mm): 20

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Ubuntu

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ