Dell XPS 13 Plus i7-1260P/ 16GB/ SSD 1TB NVMe/ 13.4″ FHD+/ Win11Pro

149.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд: Dell
Модел:  XPS 13 Plus
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Platinum

Екран

Дијагонала: 13.4″
Резолуција: 1920×1200
Екран на допир: /
Тип:
HD: FHD+
Површина на екран: Anti-Glare

Процесор

Процесор: Intel i7-1260P
Фамилија: i7-1260P
Фреквенција: 3.4GHz to 4.7GHz
Број на јадра: 12/ 16
Кеш меморија: 18MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16GB
Тип: LPDDR5
Брзина (фреквенција): 5200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 1 TB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel Iris Xe Graphics
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: Intel® Killer™ Wi-Fi 6E 1675 (AX211) 2×2 + Bluetooth 5.2 Wireless Card
Ethernet LAN: /

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): /
Број на HDMI приклучоци: /
Ethernet LAN (RJ45): /
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 2 x Thunderbolt™ 4 (USB Type-C™ with DisplayPort and Power Delivery)
Комбинирана порта слушалки/микрофон: /

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Platinum Backlit English Keyboard with Fingerprint Reader

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 55 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1.2 kg
Ширина (mm): 295
Длабочина (mm): 199
Висина (mm): 15.2

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Win11Pro

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ