FUJITSU CELSIUS M7010X i9-1092X/ 32GB/ SSD 512GB/ P2200 5GB/ DVD-RW/ Win10 PRO WS

FUJITSU CELSIUS M7010X i9-1092X/ 32GB/ SSD 512GB/ P2200 5GB/ DVD-RW/ Win10 PRO WS

159.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: FUJITSU
Модел: CELSIUS M7010X
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: X299

Процесор

Модел: Intel Core i9-1092X
Фамилија: Core i9
Фреквенција: 3.50 GHz (up to 4.6 GHz)
Број на јадра: 12/24
Кеш меморија: 19 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2933 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: Nvidia Quadro P2200
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 5GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 450W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: