FUJITSU CELSIUS W580 i7-8700/ 16GB/ SSD 256GB PCIe NVMe

FUJITSU CELSIUS W580 i7-8700/ 16GB/ SSD 256GB PCIe NVMe

79.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: FUJITSU
Модел: CELSIUS W580
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Intel C246

Процесор

Модел: Intel Core i7-8700
Фамилија: Core i7
Фреквенција: 3.20 GHz (up to 4.60 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 12 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 2 x 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: M2 SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: NVIDIA Quadro P620
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 2 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: 10/100/1,000 MBit/s

Напојување

Реална моќност на напојување: 280 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: Windows 10 Professional

Додатоци

Тастатура: KB 955
Глушец: Mouse GL9000

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: