Препорачано

FUJITSU D738 E85+ i5 8400/ 8GB/ NVMe 256GB/ DVD-RW/ KB+Mouse/ Windows 10 Professional x64

33.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: FUJITSU
Модел: ESPRIMO D738/E85+
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер (SFF)
Чипсет на матична плоча: Q370

Процесор

Модел: Intel Core i5 8400
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 2.80 GHz
Број на јадра: 6
Кеш меморија: 9 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB M.2 NVMe (High End)

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD -RW Slim

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: 10/100/1,000 MBit/s

Напојување

Реална моќност на напојување: 210W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: Windows 10 Professional x64 Preinstalled

Додатоци

Тастатура: KB410 USB Black
Глушец: Optical USB mouse black

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ