FUJITSU ESPRIMO D556/2 E85+ i5-7600/ 4GB/ SSD 240GB/ DVD-RW/ KB+Mouse/ Windows 10 Pro

FUJITSU ESPRIMO D556/2 E85+ i5-7600/ 4GB/ SSD 240GB/ DVD-RW/ KB+Mouse/ Windows 10 Pro

31.990,00 ден

Гаранција: 60 години

  • Опис

Опис

Бренд: FUJITSU
Модел: ESPRIMO
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Intel H110

Процесор

Модел: Intel Core i5-7600
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 3.5 GHz (up to 4.1 GHz)
Број на јадра: 4
Кеш меморија: 6 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 4
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel HD Graphics 630
Меморија на графичка картица:

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: 10/100/1,000 MBit/s

Напојување

Реална моќност на напојување: 280 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: Windows 10 Pro

Додатоци

Тастатура: Да
Глушец: Да

Гаранција 5 години

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: