Препорачано

FUJITSU ESPRIMO P5011 i5-10400/ 16GB/ NVMe 512GB/ GTX1650/ Mouse

61.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:FUJITSU
Модел:ESPRIMO P5011
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер (SFF)
Чипсет на матична плоча:H510

Процесор

Модел:Intel Core i5 10400
Фамилија:Core i5
Фреквенција:2.90 GHz
Број на јадра:6
Кеш меморија:12МВ

Меморија

Капацитет (GB):16
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512GB M.2 NVMe (High End)

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:GTX 1650
Модел на интегрирана графичка картица:Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица:4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:10/100/1,000 MBit/s

Напојување

Реална моќност на напојување:300W Platinum

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:Optical USB mouse black

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ