Препорачано

FUJITSU ESPRIMO P558 E85+ i5 9400/ 8GB/ M2 SSD 256GB/ Mouse

30.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:FUJITSU
Модел:ESPRIMO P558
PN:S26361-K1444-V700
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:Intel H310

Процесор

Модел:Intel Core i5-9400
Фамилија:Core i5
Фреквенција:2.90 GHz (up to 4.1 GHz)
Број на јадра:6
Кеш меморија:9 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB):8
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:M2 SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256 GB

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица:

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:210 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:Optical USB mouse black

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ