Препорачано

Fujitsu LIFEBOOK E5510 i3-10110U/ 8GB/ SSD 256GB/15.6″ FHD IPS

22.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд:  Fujitsu
Модел: LIFEBOOK E5510
PN: S26391-K500-V100
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Фреквенција на освежување:
Технологија: IPS
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i3-10110U
Фамилија: i3-10110U
Фреквенција: 2.1GHz to 4.1GHz
Број на јадра: 2 / 4
Кеш меморија: 4 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на DP приклучоци 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 3
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):

Тежина и димензии

Тежина: 2.04 kg
Ширина (mm): 379
Длабочина (mm): 256
Висина (mm): 239

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ