Препорачано

Gigabyte G27FC Gaming Monitor 27″ Curved Full HD 165 Hz 1ms

17.490,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Опис

Бренд: Gigabyte
Модел: G27FC
PN:
Тип на производ: Монитор

Екран

Дијагонала (“): 27″ VA 1500R
Осветлување: 250 cd/m²
Резолуција: 1920×1080
Време на реакција: 1ms
HD тип: Full HD
Технологија: VA
Контраст (типично): 3000:1
Динамичен контраст: 12,000,000:1
Фреквенција на освежување: 165 Hz
Агол на гледање: 178° vertical
178° horizontal
Број на бои: 16.7 M

Мултимедија

Вградени звучници: Да
Вградена камера: /

Дизајн

Боја на производот: Црна

Приклучоци

HDMI: 2
VGA: /
DVI: /
DisplayPort: 1
Вграден USB разделник: Да
Излез за слушалки: Да

Повеќе за производот…