Gigabyte G7 MF Gaming i5-12500H/ 16GB/ 512GB SSD/ RTX 4050 6GB/ 17.3″ FHD 144Hz IPS

59.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Availability: Нема на залиха Категории , ,

Опис

Бренд: Gigabyte
Модел: G7 MF Gaming
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 17.3″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel i5
Фамилија: i5-12500H
Фреквенција: 3.30GHz to 4.5GHz
Број на јадра: 12 / 16
Кеш меморија: 16 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB PCIe NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: RTX 4050 6GB
Меморија на графичка картица: 6GB GDDR6

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 1
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:
Капацитет на батеријата (Wh): 54 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 2.53 kg
Ширина (mm): 397
Длабочина (mm): 262
Висина (mm): 25

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер