HP 15s-fq5359nia i3-1215U/ 8GB/ SSD 256GB/ 15.6″ Full HD

23.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Категорија

Опис

Бренд: HP
Модел: 15s-fq5359nia
PN: 802S9EA
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Spruce Blue

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип:
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i3
Фамилија: i3-1215U
Фреквенција: 3.3GHz to 4.4GHz
Број на јадра: 6/8
Кеш меморија: 10 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB PCIe NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: Intel UHD Graphics
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 64 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,98 kg
Ширина (mm): 366
Длабочина (mm): 250
Висина (mm): 21

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Free DOS

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер