Препорачано

HP 250 G7 i3-1005G1/ 4GB/ SSD 256GB/ 15.6″ Full HD

21.490,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд:HP
Модел:250 G7
PN:/
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Темно сива

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:SVA
HD:Full HD
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:Intel Core i3
Фамилија:i3-1005G1
Фреквенција:1.2 GHz up to 3.4 GHz
Број на јадра:4/ 8
Кеш меморија:4 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB):4 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица:/

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11ac 2×2
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:1
Број на USB 3.0 (3.2gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:/
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):41 Whr

Тежина и димензии

Тежина:1,78 kg
Ширина (cm):37.6
Длабочина (cm):26.6
Висина (cm):2.25

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ