Препорачано

HP 255 G8 AMD 3020e/ 4GB/ SSD 256GB/ 15.6″ HD

12.490,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Започни наплата со iute
Погледни кошничка

Опис

Бренд: HP
Модел: 255 G8
PN: 2W1D4EA
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1366 x 768
Екран на допир: /
Тип: SVA
HD: HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: AMD 3000
Фамилија: 3020e
Фреквенција: 1.2 GHz up to 2.6 GHz
Број на јадра: 2/ 4
Кеш меморија: 4 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 4 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: AMD Radeon Graphics
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 41 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,74 kg
Ширина (mm): 358
Длабочина (mm): 242
Висина (mm): 19.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ