HP 290 G9 Pro Tower i5-12400/ 8GB/ NVMe 512GB

32.890,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Започни наплата со iute
Погледни кошничка

Опис

Бренд: HP
Модел: 290 G9 Pro
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H670

Процесор

Модел: Intel Core i5-12400
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 2.5 GHz (up to 4.4 GHz)
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 18 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics 730
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: Realtek RTL8822CE 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi®
Ethernet LAN: Integrated 10/100/1000 GbE LAN

Напојување

Реална моќност на напојување: 180W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ