HP Victus 16-d0069nia i5-11400H/ 16GB/ SSD NVMe 512GB/ GeForce RTX 3050Ti/16.1″ Full HD 144Hz

66.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Категорија
Погледни кошничка

Опис

Бренд: HP
Модел: Victus 16-d0069nia
PN: 58Q70EA
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Carbon Black

Екран

Дијагонала: 16.1″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Фрекфенција на освежување: 144Hz
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i5
Фамилија: i5-10400H
Фреквенција: 2.6 GHz up to 4.5 GHz
Број на јадра: 6/ 12
Кеш меморија: 12 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB (2 x 8)
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2933 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX3050 Ti
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 70 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 2.46 kg
Ширина (cm): 37
Длабочина (cm): 26
Висина (cm): 2.35

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Win10Pro

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ