HP Victus 16-e0002nia Ryzen 7 5800H/ 16GB/ SSD 512GB/ RTX 3050 16″ Full HD IPS 144Hz

62.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд: HP
Модел: Victus 16-e0002nia
PN: 53L69EA
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 16″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Фрекфенција на освежување: 144Hz

Процесор

Модел: AMD Ryzen 7
Фамилија: Ryzen 7 5800H
Фреквенција: 2.90 GHz up to 4.40 GHz
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 16 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: NVMe 512 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица:
Модел на дискретна графичка картица: NVIDIA GeForce RTX 3050
Модел на интегрирана графичка картица:
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR6

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 4.2
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:  4Cell
Капацитет на батеријата (mAh):

Тежина и димензии

Тежина (kg) 2.46
Ширина (mm): 370
Длабочина (mm): 260
Висина (mm): 2.46

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ