HP Victus 16-e0002nia Ryzen7 5800H/ 16GB/ SSD NVMe 512GB/ GeForce RTX 3050/16″ Full HD 144Hz

64.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд: HP
Модел: Victus 16-e0002nia
PN: 53L69EA
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Carbon Black

Екран

Дијагонала: 16″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Фрекфенција на освежување: 144Hz
HD: Full HD IPS
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: AMD Ryzen 7 5800H
Фамилија: Ryzen 7 5800H
Фреквенција: 3.2 GHz up to 4.4 GHz
Број на јадра: 8/ 16
Кеш меморија: 16 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX3050
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 1
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): /
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 70 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 2.46 kg
Ширина (cm): 37
Длабочина (cm): 26
Висина (cm): 2.35

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ