Препорачано

Lenovo IdeaPad 1 15AMN7 Ryzen 3 7320U/ 8GB/ SSD 512GB/ 15.6″ FHD

21.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци.

Категорија
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: IP 1 15AMN7
PN:
82VG0066RM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Cloud Grey

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип:
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: AMD Ryzen 3
Фамилија: Ryzen 3 7320U
Фреквенција: 2.4GHz to 4.1GHz
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 4 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR5
Брзина (фреквенција): 5500 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: AMD Radeon 610
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): /
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 41 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1.58 kg
Ширина (mm): 358
Длабочина (mm): 242
Висина (mm): 199

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ