Препорачано

Lenovo Ideapad 3 15ADA05 Ryzen 7 3700U/ 8GB/ SSD 256GB/ 15.6″ FULL HD

26.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Категорија:
Во кошничка

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: Ideapad3 15ADA05
PN: 81W1002RRM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Сина

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920 x 1080
Екран на допир: /
Тип: TN
HD: Full HD
Површина на екран: Antiglare

Процесор

Процесор: AMD Ryzen7-3700U
Фамилија: Ryzen7-3700U
Фреквенција: 2.1GHz Up to 4.0GHz
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 4 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Radeon™ Vega 10 Graphics
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 4.0
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): /
Број на VGA приклучоци: 1
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Li-lon
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 38

Тежина и димензии

Тежина: 1.85 kg
Ширина (cm): 36.22×25.15×1.99
Длабочина (cm): 25.15
Висина:(cm) 1.99

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен 65W AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ