Препорачано

Lenovo IdeaPad 3 15ARH7 Ryzen 5 6600H/ 16GB/ SSD 512GB NVMe/ RTX 3050/ 15.6″ FHD IPS

47.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци.

Погледни кошничка

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: IdeaPad 3 15ARH7
PN:
/
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Black

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920 x 1080
Фреквенција на освежување: 120 Hz
Тип: IPS
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: AMD Ryzen 5
Фамилија: Ryzen 5 6600H
Фреквенција: 3.3GHz to 4.5GHz
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 16 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR5
Брзина (фреквенција): 4800 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 3050 4GB GDDR6
Модел на интегрирана графичка картица: AMD Radeon™ 660M
Меморија на графичка картица: 4GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да – Backlit Keyboard

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:
Капацитет на батеријата (Wh): 60Wh

Тежина и димензии

Тежина: 2.32 kg
Ширина (mm): 359
Длабочина (mm): 266
Висина (mm): 218

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ