Lenovo Ideapad 3 15ITL6 Celeron 6305/4GB /256GB SSD 15.6″ Full HD IPS

15.790,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: Ideapad 3 15ITL6
PN: 82H8006WRM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Сива

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920 x 1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Површина на екран: Antiglare

Процесор

Процесор: Intel Core Celeron 6000
Фамилија: Celeron 6305
Фреквенција: 1.8 GHz
Број на јадра: 2 / 2
Кеш меморија: 4 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 4 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 5.0
3G/4G:: /
Wi-Fi: Realtek RTL8821CE 802.11b/g/n/ac
Ethernet LAN:

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 1
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): /
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: /
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Li-lon
Број на келии на батеријата: 2 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): /

Тежина и димензии

Тежина: 1,65 kg
Ширина (mm): 362
Длабочина (mm): 253
Висина (mm): 19.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен 65W AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ