Lenovo IdeaPad 3 17ITL6 i5-1135G7/ 8GB/ SSD 512GB/ 17.3″ HD+

35.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Категорија
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: IdeaPad 3 17ITL6
PN: 82H900SARM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Сива

Екран

Дијагонала: 17.3″
Резолуција: 1600×900
Екран на допир: /
Тип: /
HD: HD+
Фрекфенција на освежување:

Процесор

Модел: Intel Core i5
Фамилија: i5-1135G7
Фреквенција: 2.4 GHz up to 4.20 GHz
Број на јадра: 4/8
Кеш меморија: 8MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 4.2
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:  3 Cell
Капацитет на батеријата (mAh):

Тежина и димензии

Тежина (kg) 2.10
Ширина (mm): 399
Длабочина (mm): 274
Висина (mm): 19.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ