Lenovo IdeaPad 330 N4000/ 4GB/ 1.0TB/ Intel UHD Graphics 600/ 15.6″ HD

Препорачано

Lenovo IdeaPad 330 N4000/ 4GB/ 1.0TB/ Intel UHD Graphics 600/ 15.6″ HD

12.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Категорија:
  • Опис

Опис

 

Бренд: Lenovo
Модел: IdeaPad 330
PN: /
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Бела

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1366 x 768
Екран на допир: /
Тип: TN
HD: HD Ready
Површина на екран: /

Процесор

Модел: Intel Celeron N4000
Фамилија: Celeron N4000
Фреквенција: 1.1 GHz (up to 2.6 GHz)
Број на јадра: 2
Кеш меморија: 4 MB

Меморија

Капацитет (GB): 4
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 GHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1 TB
Капацитет на SSD: /

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 600
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 4.1
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11 AC (1 x 1)
Ethernet LAN: 10/100M

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 0
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2 / 1
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: 0
Број на type C приклучоци: 0
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата:  Li-Polymer
Број на келии на батеријата: 3
Капацитет на батеријата (Wh): 30

Тежина и димензии

Тежина: 2,3kg
Ширина (mm): 365
Длабочина (mm): 260
Висина (mm):  24,2

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен 45W AC адаптер

Додадовте продукт во кошничка: