ACER SWIFT 1 N5000/ 4GB/ 128GB SSD/ 14″ FHD IPS LED

ACER SWIFT 1 N5000/ 4GB/ 128GB SSD/ 14″ FHD IPS LED

17.990,00 ден

Категорија:
  • Опис

Опис

Бренд: Acer
Модел: SWIFT 1 N5000
PN: /
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Silver

Екран

Дијагонала: 14″
Резолуција: 1920 x 1080
Екран на допир: /
Тип: TN
HD: IPS
Површина на екран: /

Процесор

Модел: Intel Pentium Silver N5000
Фамилија: N5000
Фреквенција: 4M Cache, 2.60 GHz
Број на јадра: 4
Кеш меморија: 4 MB

Меморија

Капацитет (GB): 4
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 GHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 128 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 605
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 4.1
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11 AC (1 x 1)
Ethernet LAN: 10/100M

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 3
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: 0
Број на type C приклучоци: 0
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата:  Li-Polymer
Број на келии на батеријата: 4
Капацитет на батеријата (Wh): 53,9

Тежина и димензии

Тежина: 1,4kg
Ширина (mm): /
Длабочина (mm): /
Висина (mm):  /

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен 45W AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: