Lenovo IdeaPad 520 i3-7100U/ 8GB / 240GB SSD/ 15,6″ FHD / 940MX 4G/ DVD-RW/

Lenovo IdeaPad 520 i3-7100U/ 8GB / 240GB SSD/ 15,6″ FHD / 940MX 4G/ DVD-RW/

23.990,00 ден

Категорија:
  • Опис

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: IdeaPad 520
PN: /
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Bronze

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920 x 1080
Екран на допир: /
Тип: TN
HD: FHD
Површина на екран: /

Процесор

Модел: Intel® Core™ i3-7100U
Фамилија: 7th Generation Intel®
Фреквенција: 3M Cache, 2.40 GHz
Број на јадра: 2
Кеш меморија: 3 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 GHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GeForce 940MX 4G
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 600
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Harman stereo speakers  Dolby Audio, 2W x 2

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Bluetooth: 4.1
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11 AC (1 x 1)
Ethernet LAN: 10/100M

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 0
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: 0
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да Backlight

Батерија

Технологија на батеријата:  Li-Polymer
Број на келии на батеријата: 2
Капацитет на батеријата (Wh): 30

Тежина и димензии

Тежина: 2,2kg
Ширина (mm): 376
Длабочина (mm): 260
Висина (mm):  22

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен 45W AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: