Lenovo IP Gaming 3 15ACH6 Ryzen 7 5800H/ 16GB/ SSD 512GB M.2 NVMe/ RTX3050/ 15.6″ Full HD

59.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Категорија
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: IdeaPad Gaming 3
PN: 82K201SFRM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: AMD Ryzen 7 5800H
Фамилија: Ryzen 7 5800H
Фреквенција: 3.2GHz to 4.4GHz
Број на јадра: 8/ 16
Кеш меморија: 16 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 3050
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR6

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да/ White Backlit Keyboard

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 45 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 2,25 kg
Ширина (mm): 359
Длабочина (mm): 236
Висина (mm): 199

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ