LENOVO S145 i3-1005G1/ 8GB/ SSD 256GB/ 15.6″ FHD

Препорачано
-7%

LENOVO S145 i3-1005G1/ 8GB/ SSD 256GB/ 15.6″ FHD

22.990,00 ден 21.490,00 ден

Категории: ,
  • Опис

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: S145-15IIL
PN: /
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Сива

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1366×768
Екран на допир: /
Тип: TN
HD: FHD
Површина на екран: Matte

Процесор

Модел: Intel Core i3-1005G1
Фамилија: Core i3
Фреквенција: 1.2GHz up to 3.4 GHz
Број на јадра: 2 / 4
Кеш меморија: 4 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB M.2

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица:  Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: 1.5W x 2 Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 5.0
3G/4G:: /
Wi-Fi: 1 x 1 AC WiFi
Ethernet LAN: /

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 0 / 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 0
Број на VGA приклучоци: 0
Број на type C приклучоци: 0
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Li-ion
Број на келии на батеријата: 2-cell
Капацитет на батеријата (Wh): 30

Тежина и димензии

Тежина: 2.2 kg
Ширина (mm): 378
Длабочина (mm): 260
Висина (mm): 22.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: