Lenovo ThinkBook 15 G3 ACL Ryzen 5 5500U/ 16GB/ SSD 512GB M.2 NVMe/ 15.6″ Full HD/ Win 10 Pro

53.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Категорија
Погледни кошничка

Опис

Бренд:Lenovo
Модел:ThinkBook 15 G3 ACL
PN:21A4002ERM
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Сива

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:
HD:Full HD IPS
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:AMD Ryzen 5 5500U
Фамилија:Ryzen 5 5500U
Фреквенција:2.1GHz to 4.0GHz
Број на јадра:6/ 12
Кеш меморија:8 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:AMD Radeon Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:1
Број на USB 3.0 (3.2gen1):1
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):45 Whr

Тежина и димензии

Тежина:1,7 kg
Ширина (mm):357
Длабочина (mm):235
Висина (mm):189

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:Windows 10 Pro 64

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ